Zielone Podwórka w Polsce

Prezentacja działań prowadzonych w innych miastach Polski na rzecz zazieleniania i rewitalizacji przestrzeni wspólnych. Programy wsparcia mieszkańców. Akcje ogólnopolskie.

Przykłady, opisy, galerie…

.

.

(Wkrótce więcej miast)

  • KRAKÓW I

.

  • KRAKÓW II – zdjęcia pochodzą ze strony Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana K. Norwida w Krakowie (http://www.okn.edu.pl/ekologia/miasto.htm), który wraz z Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Małopolska realizuje projekt „Miasto – ogród”. Projekt adresowany jest do: rad dzielnic, działaczy osiedlowych, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, właścicieli i administratorów bloków i kamienic prywatnych i mieszkańców Krakowa. Realizowany jest w różnych formach: konkursów, konsultacji, przeglądów, spotkań oświatowych i wyjazdów (wycieczek).
.

.

  • AKCJA ALLEGRO

Polecamy stronę ogólnopolskiej akcji „Zielone Podwórka” organizowaną przez Fundację All For Planet, przy udziale serwisu Allegro, Philips Lighting i dziennika Fakt http://www.allforplanet.pl/pl/eko-dzialania/zielone_podworka/ . Głównym celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw wśród społeczności lokalnych, a w szczególności rewitalizacja zapomnianych i zaniedbanych podwórek. Hasłem przewodnim jest: Zacznijmy od swoich podwórek, zacznijmy od siebie!

Akcja rozpoczęta w 2008 r. polega na głosowaniu przez użytkowników serwisu Allegro na proponowane miejsca, z których trzy zostają odnowione na koszt organizatorów. Corocznie zostają zrewitalizowane trzy podwórza w różnych miastach w Polsce. Zasady akcji można znaleźć w Regulaminie (pdf).

Czyt.: Zielone podwórka. Zmieniamy rzeczy na lepsze

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.


Przewiń do góry

Napęd: WordPress | Projekt: Free Web Space | Podziękowanie: Best CD Rates, Boat Insurance and software download