Małkowskiego 25

Przy oficynie Małkowskiego 25 zielone podwórko stworzyła p. Maria Dębek. Oto zdjęcia ogródka z ogrodzeniem

.

… poza tym wokół budynku jest mnóstwo roślin, głównie w donicach

_____________

Wszystko tutaj robię sama

.

Siedem lat temu na podwórku przy Małkowskiego stała stara stolarnia. Za sprawą pani Marii Dębek, podwórko zmieniło się w oazę zieleni.

W ogrodzie pani Marii rośnie kilkadziesiąt gatunków kwiatów. Najnowszym nabytkiem są lilie mertagon, które pani Maria dostała w prezencie od męża.

– Te kwiaty lubię najbardziej – mówi. – Poza tym posadziłam tu także róże, klematisy i orliki. Muszę w końcu spisać wszystkie gatunki roślin. Wtedy będę wiedzieć, ile ich jest. Na ścianie przy ogródku posadziłam pnącza, czyli powojniki i wiciokrzewy,  które niedługo zasłonią brzydki, popękany beton.

Jak przyznaje pani Maria, rośliny kupuje spontanicznie.

– Czasami przyjdzie mi do głowy jakiś pomysł. Jadę do sklepu, kupuję rośliny i sadzę je w ogródku. Staram się jednak, żeby wszystko miało swoje miejsce i ładnie komponowało się kolorystycznie – tłumaczy. – Bardzo często także dostaję rośliny od sąsiadów i znajomych i sama chętnie się nimi wymieniam.

Pani Maria zagospodarowała także teren wzdłuż budynku. W donicach, skrzyniach i małych wiszących doniczkach rosną surfinie, bratki i pelargonie.

– Całość dopełniają choinki, które dostałam od bratanka – chwali się pani Maria.
Ogrodniczce z Małkowskiego dzielnie kibicują sąsiedzi, którzy podziwiają ogród ze swoich okien i pilnują, żeby nikt nie zniszczył ani nie ukradł roślin, w pielęgnacje których pani Maria wkłada tak wiele serca.


Przewiń do góry

Napęd: WordPress | Projekt: Free Web Space | Podziękowanie: Best CD Rates, Boat Insurance and software download